Někdo by si mohl pomyslet, že k takovému koníčku jako je zahrádkářství stačí motyka, hrábě a rýč. Je pravda, že je to nejspíš jedno z nejpoužívanějších nářadí. Právě proto má být i toto zdánlivě obyčejné nářadí kvalitní.
rýč v hlíně
Rýč, který se vám zdeformuje při prvním záběru do půdy, vám asi nejlepším pomocníkem nebude. Rytí půdy není jen práce pro muže, ale v rámci údržby zahrady se mu často věnují i ženy. A právě pro ně je určený dámský rýč. Je uzpůsobený tak, aby práce s ním byla pro ženy jednodušší. Oproti klasickému rýči má menší velikost a držadlo uzpůsobené pro uchycení oběma rukama, což je pro ženy výhodné. I další ryze obyčejné nářadí můžete nahradit kvalitnějším. Jsou to univerzální vozíky. Potřebujete-li svážet plevel nebo si dovézt dřevo na topení? Nemusíte se už tahat s těžkým zahradnickým kolečkem. Použijte univerzální plastový vozík s minimální hmotností nebo skládací koš na listí.


Za kvalitu si raději připlaťte při pořizování zahradnických nůžek.  Při opečování zahrady budete nůžek potřebovat určitě více druhů. Jiné nůžky použijete na větve, jiné se vám budou hodit na ostříhání odkvetlých rostlin nebo menších keříků. Pokud jste puntičkáři a potrpíte si na perfektně upravený trávník, budou pro vás nepostradatelným pomocníkem nůžky na trávu. Nicméně všechny druhy nůžek by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů a s pohodlnou ergonomickou rukojetí. Nůžky se také dají zakoupit v dámském provedení.
sekačka na trávu

Nepostradatelným pomocníkem ve vaší zahradě jsou drtiče. Pro hobby použití najdete dva nejčastěji používané druhy – nožový a válcový. 

K údržbě zahrady patří i použití kompostéru k výrobě vlastního kompostu z vyhozených organických odpadků.

Kvalitní kompostéry jsou vyrobeny z recyklovaného plastu. Jsou lehké a dají se snadno smontovat.

Najdete je v několika různých velikostech.