Nemáte rádi organizované zájezdy? Nejste jediní. Dříve bylo výhodné cestovat s cestovní kanceláří, protože to bylo cenově výhodnější. Cestovní kancelář měla nasmlouvané výhodné ceny za ubytování, dopravu a podobně. Cestovat na vlastní pěst mohlo být výhodné po finanční stránce v tom případě, že Vaše nároky na komfort byly skromné.
V současné době se rozhodně vyplatí jet na vlastní pěst. Můžete tak ušetřit až třetinu peněz a ty můžete investovat do dalších radovánek, nebo je prostě jen nechat na kontě. Dovolená by přece neměla být důvodem pro to, abyste se finančně vyčerpali.
poutník s batohem
 

Cestovat levněji

Co se týče dopravy, na internetu najdete spoustu portálů, které nabízejí různé srovnání letenek. Pokud chcete cestovat autem, najdete celou řadu webů, kde najdete důležité informace. Ovšem i v případě, že chcete využít veřejnou dopravu (nejen lety), máte možnost si cestu komfortně naplánovat. Například na webu Rome2rio.com si zadáte jakýkoli startovní bod a jakýkoli cíl a během pár vteřin budete vědět možnosti i cenu. Týká se to i poměrně nedostupných lokalit, portál Vám vyhledá místní spoje.
Co se týče ubytování, i zde máte k dispozici celou řadu srovnávacích portálů jako například Trivago, Booking, Hotels a další. Udělejte si dovolenou příjemnou.
Samozřejmě záleží na každém. Pro někoho je důležité ušetřit, někdo za dovolenou považuje už to, že se nemusí starat a rád si za ten komfort i připlatí.
odpočinek nad vodou
 
Výhody, když jedete na vlastní pěst
·         Levnější cena
·         Nemusíte se obávat vysokých storno poplatků, pokud nemůžete například z důvodu nemoci odjet
·         Větší volnost
·         Pocit dobrodružství, genia loci jednotlivých míst rozhodně lépe poznáte, když Vám vše nebude naservírováno na zlatém podnose.
fotoaparát na klíně
Nevýhody
·         Více vyřizování
·         Obavy, že v případě komplikací nemáte po ruce delegáta, který problém vyřeší za Vás
·         V případě komplikací může dojít k hádkám mezi jednotlivými účastníky dovolené (ty jsi to špatně zařídil).