Zapřemýšlejte nad tím, jaké jsou tři nejčastější webové stránky, na které chodíte. A co nejnavštěvovanějších pět nebo deset? Dáte dohromady své vlastní? A přemýšleli jste někdy nad tím, že některé navštěvuje většina z nás? Někdo to ví, a proto se každoročně sestavují žebříčky těch nejznámějších, na které se rádi podíváme všichni.
 
Většina z nich zaručeně dáte dohromady. V českém a zahraničním měřítku se mírně liší, i když některé jsou stejné. A ten první vás zajisté napadl ihned. Sami jste ho totiž nejspíš použili snad milionkrát. Ano, je jím Google.
 macbook a laptop

Vyhledávač číslo jedna

Google je u nás i ve světě nejpoužívanějším internetovým vyhledávačem. Od druhého místa se ale seznamy lehce mění. V tom desítce ve světě najdete i stránku s erotickým obsahem, kdežto u nás se erotika objevila až na sedmnáctém místě.
 
Podívejme se tedy nejdřív na české preference. Najdeme tu nejen Google, ale také Seznam. Dále sociální sítě jako Facebook a YouTube. Na šestém, osmém a devátém místě jsou zdroje zpravodajství, konkrétně Idnes, Novinky a Super. Sedmá pozice patří stránce Mapy.cz a desátá příčka je staré dobré Wikipedie. Zajímavostí je, že Google se v žebříčku vyskytuje na dvou místech, a to jednou s koncovkou .cz a podruhé .com.
 facebook na monitoru

Světu vládne sex a sociální sítě

Asi bychom to spíš očekávali v Čechách, ale v zahraničí se do žebříčku top deseti dostali čtyři sociální sítě a dvě webové stránky s erotickým obsahem. Ze zábavných webů mluvíme o YouTube, Facebooku, Instagramu a Twitteru. Z erotických portálů jsou navštěvované Pornhub a Xvideos.
 
Kromě toho ale také používají další vyhledávač jako my, ve světovém měřítku se jedná o Baidu.com. Desítku poté doplňují zprávy na Yahoo a cenné informace Wikipedie. Je příjemné vidět, že i když navštěvujeme různé weby, všichni hledáme to samé.
 
Nezáleží na tom, jestli na internetu hledáte jen zábavu, přátele, anebo díky němu pracujete. Ať je to jakkoli, online svět každý den obohacuje náš život tak jako nic jiného. Posaďte se a zamyslete se nad tím, kolik času u svého počítače či smartphonu trávíte a jestli je tento čas strávený dobře a efektivně.